Kryesore

Rama: 5 respiratorë të rinj mbërrijnë në spitalin “Shefqet Ndroqi”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 03/04/20 |
el ida

Kryeministri, Edi Rama, bëri të ditur se kanë mbërritur 5 espiratorë të rinj, të cilët janë vendosur në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, i cilësuar si spitali i dytë COVID.

Kreu i qeverisë shkruan se ato janë pjesë e financimit të qeverisë prej 54 respiratorëve të rinj dhe do forcojnë kapacitetet për terapinë intensive.

“5 respiratorët e tjerë, të mbërritur në spitalin universitar “Shefqet Ndroqi”, pjesë e financimit të qeverisë shqiptare prej 54 respiratorësh të rinj, që do të forcojnë rezervën e kapaciteteve tona për terapinë intensive në përballjen me Covid-19”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas