-U tha në Opinion

Rakipllari: Muzhaqi dhe Bilali ministre gafiste, dështimi më i madh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:23 - 28/04/22 |
el ida

Gazetari Robert Rakipllari ndërsa komentoi sondazhin e “Opinion” lidhur me punën e ministrave të qeverisë Rama 3, ka cilësuar si dështim, ministret Bora Muzhaqi dhe Edona Bilali. Ai tha madje, se ato thuajse nuk ekzistojnë fare.

“Dështimi më i madh i kësaj qeverie janë emrat e rinj që ka marr aty, Bora Muzhaqi, Edona Bilali. Janë ministre gafiste që nuk kanë sjellë asgjë të re, as nga pikëpamja e PR, as nga efektiviteti. Ato nuk ekzistojnë fare, dalin në publik dhe bëjnë ndonjë gafë.

Nga pikëpamja e performancës publike ministri duhet të jetë përfaqësues politik, imazhi i qeverisë, përfaqëson diçka”, tha Rakipllari./Opinion.al

Pas