Kryesore

Radhë të gjata makinash në aksin Lezhë-Milot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 01/08/21 |
Opi Nion

Radhë të gjatë automjetesh ka patur këtë paradite të diele në superstradën Lezhë-Milot. Fluksi i lartë i mjeteve që ka shkaktuar radhë shumë të gjata ka ardhur kryesisht si pasojë e udhëtimit të shtetasve nga Kosova, por dhe nga zona të tjera të vendit në plazhet e Velipojës, Shëngjinit apo Tales.

Sikurse njoftoi sot policia, fluks mjetesh ka patur edhe në Vlorë, për shkak të numrit të lartë të qytetarëve që udhëtojnë drejt jugut të vendit./Opinion.al

Pas