-Jetë dhe Stil

Qyteti më i ri në botë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 08/10/15 |
root

Amerika Perëndimore ka plot qytete dhe fshatra ‘fantazmë’, që janë braktisur dhe janë komplet të pabanuar. Këtij grupi po i shtohet edhe një qytet i ri në New Mexico, pronarët e të cilit nuk do të lejojnë askënd që të jetojë aty brenda. Firma e telekomunikacionit dhe teknologjisë Pegasus Global Holdings, po planifikon të ndërtojë një qytet në shkretëtirën e New Mexico-s, për të eksperimentuar dhe zhvilluar teknologjitë më të fundit në të.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas