Aktualitet

Qytetarët homazhe te kryeministria për 7-vjeçaren që u vra në HimarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:13 - 02/08/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme qytetarët kanë ndezur qirinj te Kryeministria në shenjë homazhi për 7-vjeçaren që humbi jetën në Himarë, pasi u godit nga skafi i drejtuar nga polici Arjan Tase.

Ata kanë shprehur ngushëllimet për familjen e 7-vjeçares, për të kaluar dhimbjen e thellë që ka tronditur çdo shqiptar.

Qytetarët që ndezën qirinjtë kërkuan dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit zoti Gledis Nano dhe Ministres se Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro./ Opinion.al

Pas