Kryesore

Qeveria i jep postin e rëndësishëm vajzës së Bashkim Finos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 30/06/21 |
Opi Nion

Megi Fino, vajza e Bashkim Finos, është emëruar ditën e sotme zv/ministre për Europën dhe Punët e Jashtme.

Ky vendim është marrë në mbledhjen e zhvilluar këtë të mërkurë në këshillin e ministrave.

V E N D I M PËR EMËRIM NË DETYRË

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Znj. Megi Fino emërohet zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.

Pas