Sociale

“Qenka tmerr”/ Çfarë shkruante gazetarja që humbi jetën nga virusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:08 - 10/04/21 |
Opi Nion

Gazetarja e njohur shkodrane, Anila Dushi u nda ditën e sotme nga jeta pasi nuk ka arritur dot të fitonte betejën me koronavirusin.

Lajmin për ikjen e saj të parakohëshme e kanë bërë të ditur në rrjetet sociale gjithë të njohurit por dhe kolegët.

Ka qenë vetë gazetarja e cila pak kohë më parë ka shkruar në llogarinë e saj në “Facebook” se gjithmonë e kishte besuar vërtetësinë e virusit por mënyra se si po e përjetonte ishte e tmerrshme, sipas saj.

“Kam besuar që në fillim se COVID-19 është një luftë botërore. Kam dëgjuar mjaft pë rata që e kanë kaluar, por qenka tmerr.”- shkruante gazetarja në “Facebook”./Opinion.al

Pas