Sociale

Qeni i rrugës kafshon gruan në Gjirokastër, 47-vjeçarja niset me urgjencë në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 25/11/22 |
Opi Nion

Një grua ka mbetur e lënduar në Gjirokastër pasi u sulmua nga një prej qenëve të rrugës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Palorto”, ndërsa sipas Balkan web, 47 vjeçarja ka marrë plagë serioze në të dy duart dhe për pasojë është dërguar me urgjencë drejt Spitalit Infektiv të Tiranës.

Bëhet fjalë për 47-vjeçaren me inicialet V.D., e cila u sulmua nga qeni në të dyja duart, ndërsa nga kafshimet i janë dëmtuar kapilaret e venave të gjakut në të dy gjymtyrët.

Gjendja shëndetësore e gruas vlerësohet si kritike dhe për ketë arsye ajo është nisur me urgjence me autoambulance drejt Infektivit në Tiranë.

Pas