Kronikë

Qëlloi me thikë nënën/Ishte i dehur, 30-vjeçari kishte 20 ditë që ishte kthyerBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:52 - 05/07/22 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e ndodhur në Fier, ku djali qëlloi me thikë dhe plagosi rëndë nënën e tij.

Policia informoi se ngjarja ka ndodhur në Dukas, Patos, në banesën e familjes Çobaj.

Mësohet se ka qenë 30-vjeçari Klaudio Çobaj ai që ka plagosur me thikë nënën e tij 50-vjeçare.

50-vjeçarja, Donika Çobaj jetonte me një vajzë, pasi bashkëshorti i kishte vdekur ndërsa djali ishte emigrant në Gjermani.

Ndërsa ku i fundit kishte rreth 20 ditë që ishte kthyer nga Gjermania. Fqinjët e familjes kanë treguar se djali s’ka qenë problematik dhe nuk janë dëgjuar debate më parë.

Policia tha se 30-vjeçari pasi ka goditur nënën me thikë është larguar menjëherë nga banesa dhe arrestimi i tij u bë rreth një orë më parë. Autori nuk raportohet të ketë pasur probleme të shëndetit mendor.

Policia e Fierit ka bërë të ditur se Klaudjo Çobaj ka kryer sulmin me thikë ndaj nënës së tij Donika Çobaj në gjendje të dehur.

Pas