Kronikë

Qëllohet me thikë 27-vjeçari në Bajram-Curr, arrestohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:05 - 16/10/21 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar ka mbetur i plagosur me thikë ditën e sotme gjatë një konflikti në qytetin e Bajram-Currit.

Mësohet se gjatë konfliktit 53 vjeçari i identifikuar ma inicialet B. M., banues në fshatin Dragobi, ka qëlluar me thikë të riun P. M., banues në fshatin Gri.

I plagosuri ndodhet në Spitalin e Tropojës nën kujdesin e personelit mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, policia ka bërë të mundur arrestimin e autorit. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale ” Plagosja e rëndë me dashje”, dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Pas