Bota

Qëllohet me plumb në kokë foshnja 5-muajshe në SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:45 - 25/06/22 |
Opi Nion

Një foshnjë 5-muajshe u qëllua për vdekje në South Shore, në SHBA thanë zyrtarët.

Të shtënat kanë ndodhur të premten pak pas orës 18:00. në bllokun 7700 të South Shore Drive, tha policia e Çikagos.

Cecilia Thomas ishte brenda një makine kur një makinë tjetër u afrua dhe dikush brenda saj hapi zjarr, duke e goditur atë në kokë, tha policia dhe zyra e ekzaminuesit mjekësor të Cook County.

Foshnja u dërgua në Spitalin e Fëmijëve Comer, ku më vonë vdiq nga plagët e marra, thanë zyrtarët.

“Gjithçka që dëgjuam ishte që foshnja u qëllua në makinë,” tha një dëshmitar.

“Ajo u qëllua në kokë,”-i bërtiti një grua një oficeri pranë hyrjes së dhomës së urgjencës të spitalit.

Një infermiere në Comer pa mjekët ndihmës duke sjellë fëmijën për trajtim.

“Unë kurrë në 61 vitet e jetës sime nuk kam parë diçka të tillë,”-tha infermierja, Jackie./Opinion.al

Pas