Bota

Putin uron Macron për fitoren në zgjedhjet presidenciale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 25/04/22 |
Opi Nion

Presidenti rus Vladimir Putin ka uruar presidentin Emmanuel Macron, i cili u rizgjodh në detyrë pas zgjedhjeve presidenciale të zhvilluara në Francë.

Lajmi u bë i ditur nga Kremlini, ku në një deklaratë thuhet se Putin i uroi presidentit francez Macron sukses në “veprimtaritë shtetërore, shëndet të mirë dhe mirëqenie”.

Macron mundi kandidaten e ekstremit të djathtë Marine Le Pen, në zgjedhjet presidenciale të zhvilluara ditën e djeshme në Francë. Macron bëhet presidenti i parë francez që rizgjidhet në detyrë në 20 vitet e fundit./Opinion.al

Pas