Bota

Putin shfaqet për herë të parë pas urdhrit për pushtimin e Ukrainës, ja kë takoiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 24/02/22 |
Opi Nion

Në kohën kur Rusia ka nisur sot një luftë të gjithanshme ndaj Ukrainës me sulme të njëkohshme që vijnë nga jugu, lindja dhe veriu, nga toka dhe nga ajri, Vladimir Putin ka vijuar i qetë agjendën e tij.

Në një video të publikuar në mediat e huaja, Putin shfaqet i qetë dhe i buzëqeshur teksa takohet me Kryeministrin e Pakistanit, Imran Khan, në Moskë.

Të dy liderët po diskutojnë për marrëdhëniet dypalëshe dhe çështje të tjera të rëndësishme.

Kryeministri Imran Khan do të diskutojë gjithashtu edhe për çështje që përfshijnë bashkëpunimin ekonomik disa orë pasi një numër vendesh perëndimore goditën Rusinë me sanksione të reja pas pushtimit të Ukrainës.

 

Pas