Bota

Putin: Rusia do të forcojë më tej forcat e armatosura, raketat balistike…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 21/06/22 |
Opi Nion

Rusia do të forcojë më tej forcat e saj të armatosura, kështu u shpreh Presidenti rus Vladimir Putin.

“Ne do të vazhdojmë të zhvillojmë dhe forcojmë forcat tona të armatosura, duke marrë parasysh kërcënimet dhe rreziqet e mundshme ushtarake,” tha ai.

Ai shtoi se raketat balistike ndërkontinentale Sarmat të sapo-testuara të Rusisë, të afta për të mbajtur 10 ose më shumë koka bërthamore dhe karrem, do të vendosen në detyrë deri në fund të vitit.

Pas