Bota

Putin: Perëndimi po sakrifikon pjesën tjetër të botës për dominimin global


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:21 - 13/05/22 |
Opi Nion

Udhëheqësi rus vuri në dukje se një numër vendesh tashmë po përballeshin me kërcënimet e urisë dhe nëse sanksionet kundër Rusisë vazhdojnë, BE-ja mund të përballet gjithashtu me pasoja të cilat do të ishin të vështira për t’u kthyer.

Faji për pasojat globale të sanksioneve kundër Rusisë, duke përfshirë urinë e mundshme në një numër vendesh, i takon vendeve perëndimore, të cilat për hir të dominimit të tyre janë gati të sakrifikojnë pjesën tjetër të botës, tha Presidenti rus Vladimir Putin në një takim në çështjet ekonomike të enjten.

Ai vuri në dukje se një sërë vendesh tashmë po përballen me kërcënimet e urisë dhe nëse sanksionet kundër Rusisë vazhdojnë, BE-ja mund të ndeshet gjithashtu me pasoja të cilat do të ishin të vështira për t’u kthyer.

“Faji për këtë është tërësisht dhe plotësisht i elitave të vendeve perëndimore, të cilat për hir të ruajtjes së dominimit të tyre global janë të gatshëm të sakrifikojnë pjesën tjetër të botës”,-deklaroi lideri rus shkruan TASS./Opinion.al

Pas