Aktualitet

Punonjës dhe drejtorë, KLSH ndëshkon 44  zyrtarë të Bashkisë së VlorësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 16/06/22 |
Opi Nion

Tenderat kanë “fundosur” 44 punonjës të Bashkisë së Vlorës, pas kontrolleve disamujore të ushtruara nga Kontrolli i Lartë i Shtetit.

Sipas BalkanWeb janë vendosur në total 44 masa disiplinor për punonjësit e kësaj bashkie, pas shkeljeve të konstatuara në fushën e tenderimit.

Masa disiplinore gjithsej 44

SHERBIM CIVIL

1.Largim nga Sherbimi Civil

8 punonjes, nga te cilet: 5 Drejtor dhe 3 Specialist

  1. Pezullim nga e Drejta e ngritjes ne Detyre…

28 Punonjes

  1. Verejtje

8 punonjes, Administratore te Njesive dhe Rajoneve

  1. Njoftim per DAP

2 ish Drejtore te Urbanistikes

MASA DISIPLINORE

  1. 12 Punonjes, nga te cilet

2 Drejtore

1 Pergjegjes Sektori

9 Specialist

  1. Mbikeqyres punimesh

3 persona

Pas