Kronikë

Punishtja e modifikimit të armëve në Tiranë, publikohen pamjet: Çfarë u gjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 16/06/22 |
Opi Nion

Këto janë pamjet e operacionit policor të koduar “Silent”, i zhvilluar nga Sektori kundër Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, si rezultat i të cilit u sekuestruan arsenal armësh, municione luftarake, si dhe u zbulua dhe u shkatërrua një punishte që shërbente për modifikimin e armëve të zjarrit, silenciator dhe sende të tjera të kundërligjshme.

Në kuadër të këtij operacioni policia bëri me dije më herët se janë vënë në pranga Ervis Bakalli, 30 vjeç dhe Dorian Kalo, 45 vjeç.

Të gjitha armët dhe sendet e sekuestruara do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme, për të vërtetuar nëse këto armë janë përdorur në ngjarje kriminale të ndodhura më parë./Opinion.al

 

 

Pas