Kryesore

Punime në rrugën e Rinasit, ARRSH: Mjetet të ndjekin rrugën e Vorës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:46 - 26/01/22 |
Opi Nion

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë të ditur përmes një njoftimi se për shkak të punimeve në një aks të rrugës që lidh kryeqytetin me Rinasit, do të ketë devijim të qarkullimit të mjeteve. “Në vazhdimësi të ecurisë së punimeve për fazën e dytë të punimeve në segmentin “Universiteti Epoka–Rinas (aeroport)” rruga “Rinas- Universiteti Epoka” do të jetë e mbyllur.

Mjetet që do të lëvizin në drejtimin të aeroportit të Rinasit duhet të ndjekin “Rrugën e Vorës”. Kërkojmë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin e drejtuesve të mjeteve dhe bizneseve të zonës gjatë procesit të ndërhyrjes në këtë aks rrugor, si dhe respektimin në mënyrë rigoroze të sinjalistikës provizore dhe udhëzimeve të Policisë Rrugore në terren”, thuhet në njoftim./Opinion.al

Pas