Sport

Publikohen formacionet zyrtare, si rreshtohet Shqipëria ndaj San Marinos


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 08/09/21 |
Opi Nion

Është  sot në “Elbasan Arena”, sfida mes Shqipërisë dhe San Marinos, e vlefshme për grupin I të kualifikueseve të Botërorit.

Për këtë ndeshje është publikuar edhe formacioni zyrtar.

Përballë San Marinos, trajneri Reja kërkon nga të tijtë që të kenë ekuilibrat e duhur, ndërsa ka rreshtuar një formacion që direktivat e shndërrojnë në 3-4-3, edhe pse skema tradicionale e vendosjes pa top është 5-2-3, me Bajramin forcë të shtuar për dyshen e sulmit që formohet nga Uzuni dhe Manaj.

Për sa i përket mbrojtjes, ndryshimi i vetëm është Mihaj, i cili zë vendin e Ismajlit të ulur në stol. Në krahun e djathtë është graduar Hysaj, ndërkohë në të majtë Trashi. Bare dhe Laçi formojnë dyshen e mesfushës.

FORMACIONI ZYRTARE:

SHQIPËRI: Strakosha, Mihaj, Kumbulla, Gjimshiti, Hysaj, Trashi, Bare, Laçi, Bajrami, Uzuni, Manaj. 

Trajner: Edi Reja

Pas