Aktualitet

Publikohen emrat, kandidatët për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:46 - 17/09/19 |
Opi Nion

Ditën e stome Kuvendi ka publikuar listën e kandidatëve për gjyqtar pranë Gjykatës Kushtetuese. Mësohet se aplikantët janë gjyqtarët Ardita Buna Alsula, Ded Kasneci, Klodian Rado dhe Regleta Panajoti.

Ndërkohë, është bërë me dije se për vendet vakante kanë aplikuar edhe Shaqir Hasanaj, si dhe Vjosa Bodo Mujo.

Përfundimi i afatit ligjor të mandatit të Fatos Lulos, bëri që me 21 gusht të këtij viti Kuvendi të shpallte vkncat./ Opinion.al E.Xh.

Pas