-U tha në Opinion

Publikimi i pagave, paralajmëron Shkullaku: Do të publikohen të tjera dhe për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 23/12/21 |
Opi Nion

Gazetari Armand Shkullaku paralajmëron se në të ardhmen duhet të publikohen edhe të dhëna të tjera sensitive lidhur me hipotekën dhe legalizimet.

Shkullaku tha në emisionin “Opinion”, publikimi i pagave dhe patronazhistët janë i njëjti fenomen, teksa sqaroi të dhënat që janë marrë nga patronazhistët.

“Të gjitha të dhënat e qytetarëve shëqiptarë kishin dhe nga një koment poshtë, ky ka votuar për këtë dhe ky për atë. Aty kishte, nuk e nxorëm se nuk e verifikuam dot, se sa vbeta marrin kemp, sa persona marrin ndihmë sociale, sa veta kanë aplikuar për legalizim se aplikohet në e-Albania dhe marrin këta patronazhistët dhe thotë që ai ka aplikuar për legalizim. Këto të dhëna me lehtësinë e partisë-shtet këto të dhëna kanë dalë.  Tani do dalin dhe të tjera, që tek hipotekë dhe legalizimet. A ndodh në një vend normal të dalin këto gjëra”,-tha Shkullaku./Opinion.al

Pas