Life Style

Pse gratë e humbasin interesin ndaj burrave?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:16 - 20/10/22 |
Opi Nion

Marrëdhëniet priren të jenë si një përrallë gjatë fazës fillestare, por me kalimin e kohës bëhet e vështirë për të mbajtur gjallë atë. Të kuptosh që gruaja në jetën tënde nuk është më e interesuar për ty, mund të krijojë problem të mëdha duke ju bërë të pyesni veten se çfarë shkoi keq

Duke mos e respektuar atë

Për një grua, të qenit i respektuar nga një burrë do të thotë se ajo është e rëndësishme për të. Sa herë që burrat përpiqen të ndjekin gratë, ata shpesh janë shumë të respektueshëm ndaj tyre. Cilësitë e ngjashme me zotërinjtë vlerësohen shumë nga një grua dhe luajnë një rol kyç në sigurimin e interesit të tyre. Nëse filloni të mos e respektoni zonjën tuaj, kjo i jep asaj përshtypjen se nuk e vlerësoni më atë.

Mospërputhje

Konsistenca në veprimet tuaja është jashtëzakonisht e rëndësishme për një grua. Ajo do të vëzhgojë nga afër sjelljen tuaj ndaj saj. Nëse vazhdimisht i tregoni se kujdeseni për të dhe jeni aty për të në çdo gjë, ajo kurrë nuk do ta humbasë interesin për ju. Të bësh ndryshe është një pengesë e madhe pasi ata fillojnë të ndihen sikur nuk je i njëjti djalë me të cilin ranë në dashuri.

Mashtrimi

Besimi është themeli i një marrëdhënieje. Kjo është ajo mbi të cilën ndërtohet një marrëdhënie e tërë. Gratë me siguri do të humbasin interesin për burrat që tradhtojnë. Një akt mashtrimi i portretizon burrat si të papjekur dhe të vërtetë. Rifitimi i besimit të tyre do të bëhet pothuajse i pamundur pas mashtrimit.

Nuk e bën atë të ndihet e veçantë

Gjërat priren të duken si një ëndërr gjatë fazës fillestare të një marrëdhënieje. Ju krijoni momente të paharrueshme dhe një atmosferë të veçantë për ta, për të cilën dëshirojnë femrat. Kur marrëdhënia juaj fillon të vjetërohet, shkëndija mes jush dhe partnerit zbehet. Është e rëndësishme që ju të mbani mend se gjestet tuaja të veçanta gjatë fillimit të marrëdhënies janë ato që e bënë vajzën tuaj të dashurohet me ju.

Thyerja e premtimeve

Nëse vazhdimisht po tërhiqeni nga fjala dhe po i thyeni premtimet tuaja, gruaja juaj do të fillojë t’ju marrë si një person jo të besueshëm. Si rezultat, ajo do të fillojë të humbasë interesin për ju.

Pas