Politikë

PS dhe PD, grup pune për Reformën në DrejtësiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:33 - 14/09/22 |
Opi Nion

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do të ngrenë një grup të përbashkët pune për ndryshimet ligjore në Reformën në Drejtësi.

Mësohet se nga Partia Socialiste është përfshirë Klevis Xhoxhi, Klotilda Bushka dhe Toni Gogu, ndërsa nga Partia Demokratike është Gazmend Bardhi dhe Dhurata Çupi.

Sipas informacioneve, ka një sërë plotësimesh ligjore që janë propozuar nga institucionet e drejtësisë dhe janë përmbledhur nga ekspertët e Euralius/Opdat.

Pas