Bota

“Provokimet ruse”, asnjë korridor humanitar nuk do të hapet sot në Ukrainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:14 - 28/03/22 |
Opi Nion

Inteligjenca ukrainase raportoi se ka vendosur që të mos hapë asnjë korridor humanitar ditën e sotme, për shkak të “provokimeve të mundshme ruse” përgjatë rrugëve.

Korridoret janë përdorur më parë për të lejuar civilët të evakuohen nga zona veçanërisht të rrezikshme.

Megjithatë, Ukraina ka akuzuar Rusinë për shënjestrimin e rrugëve dhe të civilëve në raste të mëparshme, edhe pse kishin rënë në dakordësi midis dy vendeve./Opinion.al

 

 

 

Pas