Aktualitet

Provokim votimi 2 metra larg ambasadës së SHBA? Si përgjigjet Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 18/12/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat iu përgjigj interesit të gazetarëve të cilët e pyetën se a është  provokim përzgjedhja për të votuar në referendumin e kësaj të shtunë në një lokal pak metra larg ambasadës amerikane në Tiranë.

Pyetje: Votimi juaj tek Bar Amerika a është një provokim 2 metra larg ambasadës që ju keni thënë se qëndron një guvernatore?

Berisha: Aq sa mund të jetë Amerika provokim për Berishën. Amerika është një vend që unë admiroj, nuk mund të ketë, po ta marrësh në një aspekt tjetër, në këtë bar të vogël u dërgohet një mesazh ShBA, përballë njerëzve të lirë, se këtu anëtarësia po ushtron votën e lirë kundër një kryetari që u mor peng dhe pësoi metamorfozën më fatale.

Pas