Aktualitet

Protestuesit hynë në seli,Berisha: Të vetëpërmbahen, nëse policia ndërhyn…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:39 - 08/01/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është duke iu drejtuar ambienteve të selisë blu ku do të nisë protesta e thirrur prej tij. Poshtë banesës së tij ai u shpreh se protesta është dhe do mbetet paqësore. Ai iu bëri thirrje protestuesve për vetëpërmbajtje.

“Protesta është dhe do mbetet paqësore. Basha është i shkarkuar. Kërkoj vetëpërmbajtje. Nëse ndërhyn policia ndërhyn Edi Rama”, tha Berisha.

Kjo deklaratë për vetëpërmbajtje e Berishës erdhi në kohën kur mbështetësit e tij shqyen dyert dhe hynë brenda selisë së PD./Opinion.al

Pas