Aktualitet

Protestuesi ra duke grisur flamurin serb, Rama:Zot ruaje Shqipërinë nga të marrët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 20/12/21 |
Opi Nion

Në protestën e sotme të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha për ardhjen e Presidentit Aleksandër Vuçiç në Tiranë, disa të rinj dogjën dhe grisën flamujt serbë të vendosur përreth kryeministrisë. Këto incidente kanë sjellë edhe reagimin e kryeministrit Edi Rama.

Teksa ka publikuar videon në rrjetet sociale, ku një i ri protestues shaqet kur ngjitet në shtyllë dhe nga aty rrëzohet në tentativë për të hequr një flamur, Rama i quan të marrë ata që e kanë cilësuar si tradhtar lidhur me pritjen që ai po bën për Aleksandër Vuçiç.

“Unë tradhtar dhe ky patriot i bie apo jo? Zot ruaje Shqipërinë nga të marrët”, shkruan Rama në videon e postuar në “Tik Tok”./Opinion.al

@ediramatiktok

Unë tradhëtar dhe ky patriot i bie apo jo😂 Zot ruaje Shqipërinë nga të marrët🙏

♬ original sound – EdiRamaTikTok

Pas