Kryesore

Protestojnë për prishjen e banesave/Rama-banorëve: Të vijnë 3 persona me muaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:25 - 10/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama është përballur me banorët që po protestojnë para Kuvendit që po protestojnë për prishjen e banesave të tyre.

Në protestë janë banorë të zonave të “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit.

Kryeministri vendosi të ndaloi dhe të ftojë disa prej banorëve që të dëgjojë edhe pretendimet e tyre.

Mësohet se do të jenë tre banorë që do të flasin me kryeministrin Rama në ambientet e brendshme të Kuvendit. Banorët do të flasin për kërkesat e tyre , ndërsa është bërë e ditur se një nga banoret që do të flasë me kryeministrin është edhe nënë Liza./Opinion.al

Pas