-U tha në Opinion

Protesta, Zogaj: Tani rolin e kanë ndërkombëtarët


               Publikuar në : 22:23 - 15/04/19 |
geliano fataj

Pas protestës të së shtunës, tani pyetja që ngrihet është se si do të vazhdojë aksionin opozita. Analisti Preç Zogaj thotë se tani në dorë e kanë ndërkombëtarët.

Në emisionin Opinion, ai deklaroi se ngjarjet që u zhvilluan të shtunën në protestë janë në limitet e së pranueshmes

“Kjo është një ngjarje tipike që i bëjnë ndërkombëtarët faktorë. Skema është tre polare, për shkak të angazhimit që kanë SHBA dhe Gjermania për ngritjen e institucioneve të reja të drejtësisë. Tani jemi 2 me 1, ndërkombëtarët dhe qeveria dhe opozita nga ana tjetër. Mund të shpërbëhet kjo lloj balance”, tha analisti./Opinion.al

Pas