Aktualitet

Protesta/ Rama: Të gjithëve u është dhënë haku, madje më shumë nga sa u takonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:55 - 03/02/22 |
Opi Nion

Në kohën kur po vijon protesta e banorëve të 4 zonave, Laprakës, Pakuqanit, Kodrës së Priftit dhe “5 Majit” për prishjen e banesave,  kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me këtë çështje duke zgjedhur të replikojë me komentuesit në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Rama shkruan se të gjithë kanë marrë hakun e tyre madje edhe më shumë nga sa u takon.

“Ndërsa unë besoj se tek 5 maji te gjithëve u është dhënë haku që u takon dhe disave madje edhe me shume se sa u takon, prandaj tani duhet vetëm durim dhe besim, sepse njësoj siç po ndodh me te tere ata qe po përfitojnë nga Rindërtimi, do ndodhe edhe me ju atje, ndërsa atë pjesën e votimit mos e thuaj te paktën, jo për mua, po për tere ata qe u vranë, u burgosen, u privuan nga e drejta e votës”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas