Kronikë

Protesta në Bulqizë, procedohen penalisht 10 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 14/12/20 |
Opi Nion

10 persona janë proceduar nga policia pas protestës së zhvilluar para komisariatit të Policisë Bulqizë për vrasjen së Klodian Rashës nga një efektivi policie pak ditë më parë.

Qytetarët akuzohen për organizim të manifestimeve të paligjshme dhe nuk iu bindën urdhrit të  punonjësve të policisë.

Të proceduarit janë identifikuar me inicialet B.L., E. T., F. A., H. A., K. V., K. B., K. Sh., K. H., K. A., S. Ç, të moshave 17 deri në 24 vjeç

Njoftimi i plotë:

Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, dhe nuk iu bindën urdhrit të  punonjësve të policisë, procedohen penalisht 10 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë,  në përfundim të veprimeve të kryera, në lidhje me protestën e paligjshme të zhvilluar në datën 09.12.2010,  përpara godinës së Komisariatit të Policisë Bulqizë , kanë filluar procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve:

B.L., E. T., F. A., H. A., K. V., K. B., K. Sh., K. H., K. A., S. Ç, të moshave 17 deri në 24 vjeç, banues në Bulqizë.

Shtetasit e lartpërmendur, kanë protestuar në mënyrë të paligjshme dhe nuk janë bindur urdhërave të punonjësve të policisë për tu shpërndarë.

Drejtoria Vendore e Policisë Dibër apelon për respektim në maksimum të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, si dhe u bën thirrje qytetarëve që problematiken dhe shqetësimin që kanë ta adresojnë pranë institucioneve dhe organeve kompetente, pa krijuar grumbullime, pasi grumbullimet dhe tubimet janë në shkelje të Aktit Normativ për parandalimin e pandemisë COVID -19./ Opinion.al

Pas