Aktualitet

Protesta edhe në Tiranë/Ambasadori i Ukrainës deklaron 16 fëmijë të vrarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 27/02/22 |
Opi Nion

Ambasadori i Ukrainës në Tiranë, ka patur një dalje për mediat, ndërsa në Tiranë po zhvillohet një protestë paqësore përpara Ambasadës së Rusisë në Tiranë.

Ambasadori i Ukrainës Shkurov, tha ndër të të tjera se Kievi është nën flakë, ndërsa deklaroi 16 fëmijë të vrarë nga luftimet dhe bombardimet në Ukrainë./Opinion.al

 

Pas