Aktualitet

Protesta e studentëve/ Merr fund ngujimi te Juridiku


               Publikuar në : 21:25 - 11/02/19 |
el ida

Sot në mbrëmje ka marrë fund ngujimi i një grupi studentësh në Fakultetin Juridik. Ata kanë vendosur të lirojnë ambientet dhe nga nesër edhe ky fakultet do t’i rikthehet normalitetit.

Godina qëndroi e bllokuar për rreth 1 muaj duke mos lejuar studentet të uleshin në auditorë.


Për këtë shkak studentët u detyruan të zhvillonin mësim në gjimnazin “Petro Nini Luarasi”.

Studentët thonë se pavarësisht lirimit të ambienteve do të vazhdojnë të kundërshtojnë ligjin e arsimit të lartë./Tv Klan

Pas