Kryesore

Protesta/ Basha për Berishën: Atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:05 - 10/01/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratik, Lulzim Basha ka reaguar përsëri lidhur me protestën e 8 janarit.

Teksa publikon në faqen e tij zyrtare në “Facebook” disa foto nga protesta, kreu i demokratëve shkruan krahas tyre duke iu refereuar ish-kryeministrit Sali Berisha se “atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë”.

Në orën 18:30 kryedemokrati ka thirr mbledhjen e kryesisë së partisë, ku do diskutiohet lidhur me protestën e 8 janarit.

Pas protesës, Basha dhe Berisha kanë akuzuar njërit-tjetrin për dhunë të ushtruar ndaj anëtarëve të PD./Opinion.al

Pas