Kronikë

Prokuroria dhe Krimi Ekonomik aksion në Tiranë, masa arresti ndaj disa zyrtarëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 06/07/22 |
Opi Nion

Krimi Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës po zhvillojnë një operacion për akuzat e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës.

Sipas Klan News, bëhet fjalë për abuzime me tenderin e varrezave. Ndërsa janë ndaluar 8 persona që akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Korrupsioni u zbulua pas infiltrimit të një punonjësi policie, i cili kishte bërë kërkesë për një varr dhe iu kërkua 800 Euro.

Për zhvillimin e operacionit janë përdorur metoda special hetimi, përgjime, vëzhgime etj.

Gjatë përgjimeve janë evidentuar gjithashtu raste të shpërdorimit të detyrës lidhur me tenderin e varrezave.

Pas