Politikë

Projektligji për hapjen e dosjeve, Alibeaj mesazh deputetëve: Do votojmë proBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:50 - 20/10/22 |
Opi Nion

Në seancën e sotme parlamentare pritetet votimi projektligji i hapjes së dosjeve.

Deputeti i PD, Enkelej Alibeaj iu ka dërguar mesazh deputetëve të tjerë të partisë që të shkojnë në parlament dhe të votojn pro projektligjit.

 “Të nderuar kolegë,  Pak më vonë është votimi për ligjin e dosjeve. Amendametet e GP te PD u moren parasysh nga PS, duke u terhequr nga qëndrimi i mëparshëm i tyre dhe duke siguruar hapjen e plotë të dosjeve dhe deklasifikimin e tyre.  Pas aprovimit të të gjitha amendamenteve tona, GP i PD do të votojë PRO projektligjit.  Lutem për deputetët që nuk janë prezent në sallë që të vijnë për këtë votim të rëndësishëm, për një çështje që PD e ka patur betejë që nga themelimi i saj”,- shkruan Alibeaj./Opinion.al

Pas