Aktualitet

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Shkodrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:54 - 20/11/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur  të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Shkodrës, Albano Çepele.

Mësohet se komisioni evidentoi mungesë burimesh për blerjen e një apartamenti si dhe kishte dyshime për veprime korruptive dhe probleme me profesionalizmin.

Problem ishte edhe gjendja shëndetësore, pasi gjyqtari Çepele vuan nga një sëmundje që i vështirëson aktivitetin fizik./ Opinion.al

Pas