Bota

Pritet të diskutohet armëpushimi, bisedimet Ukrainë-Rusi do të mbahen të enjten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 02/03/22 |
Opi Nion

Rusia dhe Ukraina raportohet se do të diskutojnë për armëpushim, në raundin e dytë të negociatave. Lajmi raportohet nga Sky News, që shkruan se nëse kjo do të ndodhë vërtetë, do t’i jepte frymë të paktën përkohësisht sulmeve në Ukrainë.

Ndërkohë, duke cituar median ruse, Sky News raporton se zyrtarët ukrainas pritet që të mbërrijnë të enjten në Bjellorusi për bisedimet me palë ruse. Lajmi u bë i ditur për agjencinë ruse të lajmeve TASS nga kreu i delegacionit rus.

Pas