Aktualitet

Prishja e banesave te “5 maji”,banorët: Jemi në rrugë të madhe, Rushaj: Votuan PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:51 - 27/10/21 |
Opi Nion

Mbi 1200 banorë janë prekur nga shembja e banesave në zonën e “5 Majit”, në Tiranë.

Nënkryetari i PD, Alfred Rushaj,  ka zhvilluar ditën e sotme takime me banorë të zonës dhe ka dëgjuar kërkesat e tyre.

Ai garantoi banorët për realizimin e kërkesës së tyre për përfshirjen e KLSH-së në nxjerrjen e parregullsive për projektin. “Shumë gjëra falen, por prishja e shtëpisë, nxjerrja në rrugë të madhe me fëmijët, është shumë e rëndë. Pas familjes, shtëpia është gjëja më e shtrenjtë për njeriun. Do t’i bëj kërkesë menjëherë kryetarit të KLSH që shkeljet e gjetura t’ia verë sa më shpejt në dispozicion organeve të drejtësisë.”- tha zoti Rushaj.

Nënkryetari i PD vuri në dukje edhe anën politike të këtij akti.

“Shoh që ka dhe hakmarrje brenda, pasi kjo zonë ka votuar PD dhe gjejnë rast t’u bien banorëve. Disa mendua se do të zgjidhnin punë me votimet, por ju paralajmërova që po ju mashtrojnë, së kështu kanë bërë kudo. Një projekt i madh do të thotë se Interesaushajt janë të mëdha.”

Ndërkohë një nga banorët tha:  “Erion Veliaj dhe Edi Rama po fshihen. I zoti i shtëpisë që i fshihet familjes, ai është kot. Edi Rama është edhe kryeministër, kryeprokuror, kryegjykatës, kryepolic e dreqi e t’bir dhe sot jemi në rrugë të madhe. Jemi, sepse kemi pritur sa na ka ardhur litari neve në fyt”- thanë kryefamiljaret të nxjerrë me forcë nga shtëpitë që kanë nisur të prishen./Opinion.al

Pas