Kryesore

“Primaret ishin të hapura edhe për Luan Hotin”,Berisha: Ai kishte frikë nga…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 06/02/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot kandidatin e koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Ardian Mukën.

Muka do të jetë kandidati për koalicionin e partive LSI e PDK në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Gjatë fjalës së tij Berisha ka treguar se primaret ishin të hapura edhe për kandidatin e PD, Luan Hotin, por sipas ish-kryeministrit, ai kishte frikë nga vota e lirë.

Ne vijmë këtu me një kandidat, që ka çarë me djersën e ballit, është bërë një biznesmen i nderuar pa iu nënshtruar presioneve të mafies dhe qeverisë. I besoj plotësisht atij, sepse i besuat ju, e zgjodhët ju. Asnjë kandidat në primaret e 30 janarit nuk erdhi absolutisht nga komisioni apo Sali Berisha, por erdhën nga ju. Ju siguroj se dyert për primare ishin të hapura plotësisht dhe për Luan Hotin, por ai nuk donte votën, kishte frikë nga vota juaj. Ne jashtë votës suaj nuk e emëronim atë kurrë. Ndaj në vend që të vinte të testohej në primare, zgjodhi të jetë jo kandidati juaj, por kandidat i Lul Bravës. Ndaj dhe u ftoj ju këtu, ftoj të gjithë banorët e kësaj treve, të rrethit të Durrësit, që më 6 mars çdo votë të shkojë për kandidatin e lirisë, Ardi Mukën. Vota për kandidatin e Edi Ramës dhe peshkaqenit më të madh që ka parë gjiri i Durrësit ndonjëherë, Gjush Dakos, është vota më e humbur, është votë drejtë të shkuarës, është votë për varfërinë”-tha Berisha./Opinion.al

Pas