Politikë

Primare në PS për përzgjedhjen e kandidatëve në zgjedhjet lokale? Rama: Jo, faleminderitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:41 - 27/09/22 |
Opi Nion

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë, kryeministri Edi Rama ka folur për mediat.

Kreu i qeverisë u pyet nga gazetarët nëse dhe në PS do të ketë primare për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet lokale, siç ka paralajmëruar PD.

Pyetje: Si do bëhet përzgjedhja e kryetarëve të bashkive do bëhen primare?

Rama: Jo faleminderit! (Qesh)

Pas