Aktualitet

Prezantohet raporti i zgjerimit 2015, Hahn: Shqipëria të ecë me reformën në drejtësi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 10/11/15 |
b.f

BRUKSEL- Komisioneri Johannes Hahn prezantoi në Komitetin e Jashtëm të Parlamentit Europian paketën e zgjerimit për vitin 2015.

Duke folur për vendin tonë Hahn tha: Në Shqipëri duhet bërë për shtetin ligjor. Shqipëria duhet të çojë përpara reformën në gjyqësor, gjithashtu duhet të ndërtojë të dhënat për luftën kundër korrupsionin dhe krimit të organizuar. Disa të drejta themelore, si e drejta e pronës ka mbetur e pazgjidhur.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas