Aktualitet

Prezantimi i programit “Rama 3”, Linda Rama e pranishme në Kuvend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 16/09/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme në parlament po prezantohet programi qeverisës për 4 vitet e ardhshme.

Ndërkohë ndryshe nga herët e tjera në sallën e Kuvendit është vënë re një i ftuar i veçante. Bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama ka qenë e pranishme gjatë seancës.

Kryeministri Rama prezantoi më herët programin qeverisës duke u ndalur në disa pika të rëndësishme si tërmeti, vaksinimi, infrastruktura, mjedisi, rritja e pagave etj,  ndërkohë që më vonë pritet dhe votimi i tij.

Pas