Aktualitet

Presidenti Meta dekreton si ambasadore në Misionin e OSBE Eglantina GjermeninBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 21/02/22 |
Opi Nion

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar si ambasadore të Shqipërisë në Misionin e OSBE në Vjenë, Eglantia Gjermenin.

Eglantina Gjermeni, është ish-ministre dhe njëherësh ish-deputete e Partisë Socialiste.

Gjermeni në zgjedhjet e kaluara ishte nga deputetët që nuk pranoi të merrte pjesë ne garën elektorale  të 25 prillit 2021. Ajo ka mbajtur postin e ministres së Zhvillimit Urban dhe Turizmi.

Pas