Aktualitet

Presidenti i Republikës, Meta firmos dekret për dhënie grade madhore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 10/10/18 |
el ida

Presidenti Meta dekreton dhënien e gradës “Gjeneral Major” për Gjeneral Brigade Nazmi Cahani me detyrë Komandant i Komandës së Forcës Tokësore Dekreti i Presidentit në mbështetje të Kushtetutës dhe ligjit “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura”.

Dekreti i Presidentit Meta për dhënie grade “Gjeneral Major” për Nazmi Cahani hyn në fuqi menjëherë.

Pas