Sport

Presidenti i FIFA-së infektohet me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 27/10/20 |
Opi Nion

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino është infektuar me COVID-19. Lajmi është bërë me dije përmes një komunikate të shpërndarë nga FIFA.

Mësohet se Infantino ka simptoma të lehta dhe ka nisur menjëherë karantinën sapo është informuar për përgjigjen e tamponit.

Të gjithë njerëzit që kanë qenë në kontakt me presidentin ditët e fundit janë informuar dhe u kërkohet të marrin masat e nevojshme“, lexohet në komunikatën e FIFA-s./ Opinion.al

Pas