Aktualitet

Presidenti/ Duka: Do i gjejmë 20 firma e do ua sjellim kandidatin, ju digjeni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 18/05/22 |
Opi Nion

Deputeti Agron Duka, ka thënë gjatë mbledhjes së sotme mes opozitës dhe mazhorancës për zgjedhjen e Presidentit të ri, që të mblidhen 20 firmat e nevojshme dhe të dërgohet një propozim.

Më pas ai shton se mazhoranca do e djegë emrin e propozuar nga opozita por sipas tij në këtë mënyrë opozita do të ketë sy e faqe përballë publikut dhe njerëzve.

“Kaq e vështirë qenka kjo punë? Një proces që është i qartë. Maxhoranca thotë që bën një gjysmë oferte. Sillet një propozim. A kemi zgjidhje tjetër ne? Nëse maxhoranca thoshte që në fillim që ju do e zgjidhni, sillni kandidaturat. Unë për vete mendoj që duhet të gjejmë gjuhë bashkëpunimi, do të tentoj edhe vetë personalisht të gjejmë 20 firma, të sjellim ju, them se do e digjni. Të paktën të kemi sy e faqe përballë publikut dhe njerëzve që të themi që raundet e tjera bëjeni vetë sepse ne s’vijmë fare. Gjithsesi s’kemi rrugë tjetër veçse ta provojmë. Nuk ma kap truri të jetë e vështirë kjo punë. Të vijmë troç gjërave. Të jep fjalën Taulant Balla, ata e kanë ndarë mendjen. Nëse pranojnë kandidaturat tona, ta provojmë njëherë, të bëjmë një tentativë. Te 84 nuk shkon. 8 veta bëj dhe unë. Nëse do ta gjesh konsensual, kështu që mendoj se duhet të tregohemi më pragmatist”, tha Duka.

Pas