Aktualitet

Presidenti Begaj takim me kryetarët e grupeve, do vendoset data e zgjedhjeveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 04/10/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme presidenti i vendit, Bajram Begaj, do të zhvillojë një takim me përfaqësuesit e opozitës.

Në takim pritet të jenë të pranishëm Fatmir Mediu, Dashamir Shehi, Vangjel Dule dhe Agron Duka, ku në fokus do të ketë diskutime për datën e zgjedhjeve vendore.

Ndërkohë mësohet se nesër në orën 18:00 Begaj do të takojë Enkelejd Alibeaj ndërsa të enjten në orën 09:00 presidenti do të zhvillojë një takim me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën.

Zyrtarisht në parlament ka 4 grupe parlamentare, ai i PS që udhëhiqet nga Taulant Balla; ai i PD-së dhe  “Aleanca për Ndryshim” e drejtuar nga Fatmir Mediu dhe grupi “Demokraci dhe Integrim” që udhëhiqet nga Mesila Doda./Opinion.al

Pas