Te Fundit

Prenga me siklet në gjykatë, fsheh prangat nën xhaketë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 08/09/15 |
b.f

TIRANË– Armando Prenga është paraqitur mesditën e së martës në Gjykatën e Lartë për t’u njohur me masën e sigurisë. Me duart në pranga, me një buzëqeshje të lehtë ai ka zbritur nga makina e policisë. Ajo që ra në sy është fakti se sipër dyarve të lidhura me pranga deputeti kishte vendosur xhaketën.

Ky është deputeti i tretë i Partisë Socialiste dhe koalicionit të majtë që çohet me pranga në gjykatë brenda pak muajsh. Mark Frroku i PKD (pjesë e koalicionit) është ende në burg i akuzuar për një vrasje në Belgjikë. Tom Doshi i cili u akuzua për inskenim të një atentati ndaj tij po gjykohet i lirë. Dhe së fundi deputeti tjetër i “ligës së veriut”, Armando Prenga i cili akuzohet për përfshirje në konflikt të armatosur në Kurbin.

Kujtojmë se edhe deputeti Arben Ndoka i akuzuar nga PD për krime para se të bëhej deputet është doëhequr të hënën e 7 shtatorit.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas