-U tha në Opinion

Preç Zogaj: Nëse rikthehet Berisha, PD do të izolohetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:02 - 25/11/21 |
Opi Nion

Analisti Preç Zogaj shprehet se nëse ish-kryeministri rikthehet në krye të PD, kjo parti  rrezikon të izolohet.

Në emisionin “Opinion”, analisti theksoi se SHBA e ka thënë qartë që nuk do të bashkëpunojë me PD-në me Berishën kryetar.

Këta do tentojnë me Kuvendin e datës 11, do i shkojnë deri në fund se e ka nisur. E dyta do të shpjegojnë, do u thojnë demokratëve ata që ne e dimë. Nëse do i shkoni deri në fund do shpalleni dhe do të izoloheni, e kanë thënë zyrtarët e SHBA. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, ka thënë para pak ditësh nëse PD shkon zgjedhjen e një personi non grata do të ndërpresim marrëdhëniet me PD. Nëse keni informacion ndryshe, do jem i lumtur ta dëgjoj”, shtoi Zogaj./Opinion.al

Pas